5 powodów, dla których LinkedIn zasługuje na Twoją uwagę

LinkedIn zaczynał jako miejsce, w którym profesjonaliści mogą znaleźć pracę i zaprezentować swoje cyfrowe CV. Ale w 2021 roku to TYLKO miejsce dla wszystkich profesjonalistów B2B. Zwłaszcza marketerzy.

Jeśli spędzasz więcej czasu bezcelowo przewijając swoje kanały na Facebooku i Instagramie, zaniedbując LinkedIn, zostawiasz mnóstwo pieniędzy na stole.

LinkedIn był dynamicznie rozwijającą się platformą już przed 2020 r., ale wraz z gwałtownym wzrostem środowiska pracy z domu, w którym wszyscy znaleźliśmy się z powodu pandemii, korzystanie z LinkedIn eksplodowało.

Co to oznacza dla Ciebie?

Nigdy nie było lepszej okazji niż TERAZ, aby wykorzystać gorączkę złota na LinkedIn. Ale jak wszystko, nadejdzie czas, kiedy to złoto stanie się rzadkie i trudne do znalezienia. Więc nie czekaj na ten czas. Już teraz zacznij wykorzystywać moc tej niesamowitej platformy.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, że LinkedIn zasługuje na większą uwagę niż Facebook czy Instagram, oto 5 powodów, aby Cię przekonać:

LinkedIn jest o 277% BARDZIEJ skuteczny w generowaniu leadów niż Facebook i Twitter

Biorąc pod uwagę 80% wszystkich leadów w mediach społecznościowych generowanych przez LinkedIn, nic dziwnego, że został uznany za preferowany kanał mediów społecznościowych nr 1 przez 92% marketerów.

LinkedIn zatrudnia 61 milionów profesjonalistów wyższego szczebla, zwanych również decydentami

Nie znajdziesz żadnej innej platformy z tak wieloma aktywnymi decydentami. I na pewno nie znajdziesz decydentów z kierownictwa, którzy korzystają z Instagrama i Facebooka tak często, jak korzystają z LinkedIn.

Kierownictwo i właściciele firm wykorzystują LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży, nawiązywać kontakty z rówieśnikami z branży i zwiększać swoje możliwości biznesowe.

Przy tak wielu decydentach w jednym miejscu, inwestowanie zaledwie 30 minut dziennie może przynieść DUŻO lepsze wyniki niż spędzanie 30 minut na Facebooku czy Instagramie.

LinkedIn to najbardziej zaufana sieć mediów społecznościowych w USA

73% użytkowników mediów społecznościowych przynajmniej w pewnym stopniu zgadza się, że LinkedIn chroni ich prywatność i dane. Porównaj to do zaledwie 53% dla Facebooka.

Na LinkedIn nie znajdziesz wielu toksycznych komentarzy i gorących rozmów politycznych. Jasne, natkniesz się na niektóre z nich, ale są to bardzo małe dawki i naprawdę łatwo jest pozbyć się tego typu treści ze swojego kanału. Po prostu przestań obserwować osobę i/lub hashtag.

LinkedIn jest pełen pozytywnych, podnoszących na duchu ludzi, którzy Cię inspirują i zachęcają. To, czego nie znajdziesz, to trolle z Facebooka i Twittera, które uwielbiają wszczynać bójki i szerzyć negatywne nastawienie.

LinkedIn to NAJLEPSZA platforma do budowania osobistej marki

Ponieważ tylko 1% użytkowników LinkedIn aktywnie publikuje co tydzień, szansa nigdy nie była większa. Oto umowa, korzystanie z LinkedIn eksploduje, ale… … Mało kto publikuje regularnie! Oznacza to, że masz OGROMNĄ okazję do zbudowania swojej osobistej marki i zostania liderem myśli na tej platformie. Ludzie pragną wartościowych treści. Chcą tego, ale niewielu im to daje. Daj więc ludziom to, czego chcą! Twój profil LinkedIn jest domem Twojej osobistej marki. Twoje treści, zaangażowanie i działania związane z budowaniem relacji przyciągają ludzi do Twojego profilu. Następnie Twój pięknie zoptymalizowany profil zajmie się ciężkim podnoszeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane wpisy

Reklamastrony internetowe

Ostatnie wpisy

Zalety stron internetowych dla biznesu

Pierwszą i chyba najbardziej oczywistą zaletą witryny biznesowej jest możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. Internet jest używany przez dosłownie miliony ludzi, wszyscy czegoś...

Strony internetowe jak mogą pozyskiwać klientów?

Każdy, kto prowadzi własny biznes, zastanawia się jakie podjąć działania aby pozyskać jak największą liczbę klientów. Faktem jest, że sposoby reklamowania firmy zmieniły się...

Inteligentny dom – systemy, dlaczego warto?

Czym jest inteligentny dom? To pozornie proste pytanie ma wiele odpowiedzi, w zależności od tego, kogo zapytasz. Krótko mówiąc, „inteligentny dom” to mieszkanie wyposażone...

7 najlepszych nadmorskich kurortów dla Seniorów

Kiedy myślisz o epickich miejscach na wakacje na plaży, polskie wybrzeże Bałtyku prawdopodobnie nie jest pierwszym miejscem, które przychodzi Ci na myśl. Możesz być...

Data premiery GTA 6, aktualności i plotki

GTA 6 może nie zostało oficjalnie ogłoszone, ale to nie powstrzymało przecieków, plotek i innych internetowych plotek przed krążeniem. Oczywiście kontynuacja GTA 5 jest...

Marketing internetowy – czym jest i jak z niego korzystać?

Marketing internetowy to termin obejmujący wszystkie produkty i usługi marketingowe online. Obejmuje to różne metody i platformy komunikacji z klientami, takie jak strona internetowa,...

Tekst alternatywny, alt text – co to jest?

Tekst alternatywny (znany również jako „atrybut alternatywny” lub „opis alternatywny”) to krótki opis, który stosujesz do obrazów w swojej witrynie w kodzie HTML strony,...

Data premiery Dying Light 2, zwiastuny, rozgrywka i aktualności

Dying Light 2: Stay Human jest na naszym radarze już od kilku lat, a po kilku opóźnieniach wiemy, że w końcu zobaczymy go w...